• GelaPony Biotin H 12 kg

Specjalistyczny dodatek żywieniowy z peptydami kolagenowymi CHP, biotyną, cynkiem i tauryną skomponowany w celu intensywnego odżywienia i regeneracji tkanek rogu kopytowego koni.

Gwarancja Producenta
Opakowanie/ forma podania
2399.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu na zamówienie
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty - darmowa dostawa 0
kurier DPD pobranie - darmowa dostawa 0
InPost Paczkomaty - darmowa dostawa 0
kurier DPD - darmowa dostawa 0
Dostępność Dostępny
Waga 12 kg

Zamówienie telefoniczne: 737448990

Zostaw telefon

Specjalistyczny dodatek żywieniowy z peptydami kolagenowymi CHP, biotyną, cynkiem i tauryną skomponowany w celu intensywnego odżywienia i regeneracji tkanek rogu kopytowego koni. 

Gelapony® Biotin H zawiera kombinację aktywnych substancji odpowiedzialnych za pożądany wzrost rogu kopytowego i regenerację całego systemu kopytowego konia. Zawiera dużą ilość biotyny (40000 µg w dziennej dawce), cynk i miedź w naturalnym związku, witaminy i aminokwasy niezbędne w procesie formowania i produkcji tkanek rogu kopytowego. 

Wskazania:
- dla intensywnej regeneracji i odbudowy tkanek systemu kopytowego konia
- dla regeneracji niskiej jakości i uszkodzonych kopyt
- dla pobudzenia i inicjacji wzrostu rogu kopytowego
- dla poprawy jakości zdeformowanych i nieregularnych kopyt
- podczas procesów gnicia piętki i strzałki, jako wsparcie w procesie terapii raka kopyt
- jako wsparcie w leczeniu ostrych uszkodzeń kopyt i zapaleń rogu kopytowego

UWAGA: Rezultatem podawania Gelapony® Biotin H jest znacząca poprawa jakości rogu kopytowego. Podawanie wysoce efektywnej kombinacji peptydów kolagenowych CHP + cynk + biotyna powoduje przyrost nowego, wysokiej jakości rogu kopytowego średnio o 2,5 cm miesięcznie - jest to o 0,5 cm (tj. 25%) więcej niż ustalony średni przyrost rogu kopytowego u koni w Republice Czeskiej, co ważne - nowo powstały róg kopytowy jest dużo wyższej jakości i bardziej elastyczny. W 4 miesiące powstanie 10 cm nowego rogu kopytowego pod warunkiem podawania Gelapony® Biotin H. To jest bardzo istotne zwłaszcza, gdy wymagane są częste korekty i zmiany w ustawieniu kopyt lub podczas leczenia zmian patologicznych kopyt.

Kolagen CHP (Collagen Hydrolisate Peptides) to związek specjalnych aminokwasów i peptydów niezbędnych w procesie tworzenia się rogu kopytowego. Wspiera procesy regeneracyjne i odbudowujące uszkodzoną tkankę kopyta oraz wzmaga jej wzrost. Biotyna jest niezbędna dla utrzymania poprawnej struktury i rozwoju rogu kopytowego. Jest niezbędna w procesie przyswajania substancji odżywczych, wspiera i powoduje wzrost komórek wszystkich tkanek aparatu ruchu. Niedostatek biotyny u konia powoduje duży spadek jakości rogu kopytowego, który staje się suchy, łamliwy i bardzo kruchy. Podawanie biotyny zapobiega tym problemom a w razie ich wystąpienia pomaga skutecznie je eliminować. Cynk działa jak przeciwutleniacz i ochrania tkanki aparatu ruchu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jest niezbędnym pierwiastkiem w procesie tworzenia się rogu kopytowego, zapewnia jego poprawną strukturę i odbudowuje uszkodzoną tkankę kopyta. Zapewnia wysoką wytrzymałość kopyt na zewnętrzne czynniki mechaniczne i chemiczne oraz zapewnia twardość rogu kopytowego. Tauryna jest aminokwasem niezbędnym w procesie tworzenia się i odbudowy uszkodzonych kopyt. Optymalizuje wzajemne oddziaływanie między mózgiem i mięśniami, redukuje psychiczne zmęczenie, które jest rezultatem długotrwałego obciążenia i pobudzenia konia. Witamina A jest niezbędna dla utrzymania zdrowych błon śluzowych oraz dla poprawnego wzrostu i zdrowych kości, stawów i sierści. Ponadto ma istotne znaczenie w procesie wzrostu rogu kopytowego. Brak tej witaminy powoduje niskiej jakości, łamliwy i słaby róg kopytowy. Witamina C jest niezbędna w procesie tworzenia się i funkcjonowania wszystkich tkanek aparatu ruchu. 

Skład w dziennej dawce 20g:
peptydy kolagenowe CHP 16000 mg, witamina A 15 mg (50000 IU), witamina C 1200 mg, witamina H - biotyna 40000 µg , cynk 94 mg, miedź 26 mg, tauryna 800 mg

Skład: hydrolizowana żelatyna kolagenowa, mąka pszenna dietetyczna, biotyna, bioplex - chelat cynku, bioplex - chelat miedzi, witamina C, tauryna, witamina A, naturalny aromat

Dawkowanie:
- konie: 20 g dziennie
- źrebię: 10 g dziennie

Sposób użycia:
Stosować codziennie przez okres co najmniej 2-3 miesięcy. W celu zapewnienia kompletnej regeneracji i odbudowy rogu kopytowego wskazane jest stosowanie preparatu przez okres 6-8 miesięcy. Ciągłe podawanie jest możliwe. Odmierzyć dzienną dawkę i zmieszać z karmą, lekko zwilżyć, aby nastąpiło wymieszanie karmy z proszkiem. 

UWAGA! Nie zawiera żadnych substancji uważanych za doping. Podawanie preparatu jest bezpieczne i nieograniczone podczas całego okresu przygotowań do zawodów, w trakcie i po zawodach. 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.