• Holista Pets Arginina AAKG dla psa i kota 100g

Holista Pets arginina AAKG dla psów i kotów 100g

Gwarancja Producenta
Brak towaru
37.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 14.99
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 14.99
Paczkomaty pobranie 19.99
kurier DPD 21.99
kurier DPD pobranie 24.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.1 kg
Zostaw telefon

Holista Pets Arginina AAKG dla psa i kota 100g

Arginina odgrywa ważną rolę w organizmie uczestnicząc w syntezie białka, mocznika, kreatyniny, tlenku azotu (NO), glutaminy i pirymidyny. Dzięki temu jej suplementacja jest pomocna przy chorobach wątroby, zapalnych jelit (w tym IBD) i cukrzycy. Arginina dla kotów jest aminokwasem niezbędnym dlatego jej niedobór może w przeciągu kilku dni doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci.  Kwas alfa-ketoglutarowy bierze udział w cyklu Krebsa a także jest prekursorem do tworzenia l-glutaminy. Arginina natomiast jest aminokwasem białkowym biorącym udział w szeregu procesów metabolicznych, m.in. w syntezie białek, kreatyny oraz tlenku azotu. Arginina (C6H14N4O2)  jest najsilniejszym aminokwasem zasadowym o pH w zakresie od 10,56 do 12,5. Liofilizowana arginina ma postać bezwonnych białych kryształów rozpuszczalnych w wodzie. Około 40% argininy w diecie ulega degradacji podczas wchłaniania w błonie śluzowej jelita cienkiego, a pozostała część jest dostarczana do wątroby.
Skład: (3c363) L-arginina 98,5% 
Konsystencja: sypka, proszek Skład analityczny/100g:  Wilgotność 5%
Sposób podania: odmierzoną dawkę preparatu rozpuścić w niewielkiej ilości świeżej, chłodnej wody i dodać do pokarmu, najlepiej rano.
W przypadku suchej karmy - karmę zwilżyć lub podać rozrobioną dawkę w niewielkiej ilości wody doustnie.
Dawkowanie: (jeśli lekarz weterynarii lub dietetyk nie zaleci inaczej)
KOTY: do 5 kg m.c.: 0.5 g dziennie na każdy dodatkowy kg m.c.: 0,1 g dziennie.
PSY:  do 5 kg m.c.: 0.2 g dziennie na każde dodatkowe 5 kg - 0,2 g dziennie. Nie przekraczać zalecanego dawkowania. Przy suplementacji L-argininą, w szczególności podawaną w wodzie do pojenia, należy brać pod uwagę podaż w diecie wszystkich aminokwasów niezbędnych i warunkowo niezbędnych, aby zapobiegać zakłóceniom równowagi żywieniowej.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Produkty podobne
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny