• IontoPony Elektrolyt 10,5 kg

Specjalistyczny mineralny dodatek żywieniowy dla koni z zawartością soli mineralnych warunkujący wyrównanie elektrolitycznej równowagi naruszonej utratą jonów przez pot podczas okresów zwiększonego obciążenia fizycznego.

Gwarancja Producenta
Opakowanie/ forma podania
489.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty - darmowa dostawa 0
kurier DPD pobranie - darmowa dostawa 0
InPost Paczkomaty - darmowa dostawa 0
kurier DPD - darmowa dostawa 0
Dostępność Dostępny
Waga 10.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 737448990

Zostaw telefon

Specjalistyczny mineralny dodatek żywieniowy dla koni z zawartością soli mineralnych warunkujący wyrównanie elektrolitycznej równowagi naruszonej utratą jonów przez pot podczas okresów zwiększonego obciążenia fizycznego.

 

Podczas fizycznego obciążenia organizm konia traci od 5 do 15 litrów płynów w postaci potu w zależność od intensywności i długości trwania obciążenia oraz od temperatury i wilgotności środowiska. Pot konia jest silnie hipertoniczny i zawiera znaczną ilość jonów sodu, potasu i chloru, wysoki odsetek białek (przeważnie albumina - białko proste), jony wapnia i magnezu. Idealna zawartość wody i jonów w organizmie ma swoje dolne i górne granice. Wszystkie procesy metaboliczne przebiegają poprawnie w tym fizjologicznym przedziale. Jakiekolwiek zmiany ponad lub poniżej tego idealnego przedziału mają natychmiastowy wpływ na osiągi. Negatywny wpływ niedoborów i złych proporcji soli mineralnych w organizmie jest tym większy im większa jest zmiana w zawartości tych substancji. Optymalizacja zawartości jonów i wody w ciele jest podstawowym założeniem dla efektywności procesu treningowego i jakości osiągów. Skład IontoPony® imituje skład końskiego potu i zwraca do organizmu substancje ukryte w pocie w optymalnej ilości i proporcjach. Dzięki temu organizm konia szybko stabilizuje się i regeneruje po długim obciążeniu fizycznym. 

 

Wskazania: 

- w celu stabilizacji osiągnięć i przyspieszenia regeneracji po obciążeniu 

- w celu powstrzymania obniżenia osiągów sportowych na skutek zaburzeń proporcji i niedoborów soli mineralnych w organizmie

- w celu zbilansowania i uzupełnienia strat elektrolitów wydalanych razem z potem podczas okresów zwiększonych obciążeń

 

Gwarantowany skład w 1 kg: 

sód 206670 mg; potas 106670 mg; chlor 416400 mg; wapń 8000 mg; magnez 3330 mg; maltodekstryny 171000 mg; fosfor 0 mg

 

Gwarantowany skład w dziennej dawce 150 g (utrata 10 l potu): 

sód 31000 mg; potas 16000 mg; chlor 62460 mg; wapń 1200 mg; magnez 500 mg; maltodekstryny 25650 mg

 

Gwarantowana analiza w 1 kg: 

wilgotność 10%, popiół 770 g

 

Skład: 

chlorek sodowy, chlorek potasowy, maltodekstryny, bioplex - chelat wapnia, tlenek magnezu 

 

Sposób użycia: 

Odmierzyć dzienną dawkę i wymieszać z karmą (można dodać niewielką ilość wody, aby nastąpiło wymieszanie preparatu z karmą). Najlepiej podać w małym pojemniku zaraz przed karmieniem.

 

Dawkowanie: 

Wielkość dawki zależy od wielkości i intensywności obciążenia oraz od temperatury środowiska zewnętrznego. W przypadku niskiego poziomu obciążenia i niższych temperatur środowiska zewnętrznego podawać 2 miarki (50 g) preparatu - ta ilość uzupełni utratę jonów spowodowaną utratą 5 litrów potu. W przypadku średniego poziomu obciążenia podawać 6 miarek (150 g), a po ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze 8 miarek (200 g), ta ilość uzupełni straty jonów spowodowaną utratą 15 litrów potu. 

 

UWAGA! Nie zawiera żadnych substancji uważanych za doping. Podawanie preparatu jest bezpieczne i nieograniczone podczas całego okresu przygotowań do zawodów, w trakcie i po zawodach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.