• MineralPony Baby 10,5 kg

Skoncentrowany mineralno-kolagenowy dodatek żywieniowy z peptydami kolagenowymi CHP i minerałami kościotwórczymi - w dobrze przyswajalnej formie. Wzbogacony w niezbędny jod i selen dla intensywnego odżywienia szkieletu źrebiąt, młodych koni i klaczy.

Gwarancja Producenta
Opakowanie/ forma podania
794.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty - darmowa dostawa 0
kurier DPD pobranie - darmowa dostawa 0
InPost Paczkomaty - darmowa dostawa 0
kurier DPD - darmowa dostawa 0
Dostępność Dostępny
Waga 10.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 737448990

Zostaw telefon

Skoncentrowany mineralno-kolagenowy dodatek żywieniowy z peptydami kolagenowymi CHP i minerałami kościotwórczymi - w dobrze przyswajalnej formie. Wzbogacony w niezbędny jod i selen dla intensywnego odżywienia szkieletu źrebiąt, młodych koni i klaczy. 

 

Mineralpony® Baby zapewnia jednocześnie odpowiednią dawkę peptydów kolagenowych CHP i mineralnych substancji kościotwórczych. Połączenie tych związków wpływa pozytywnie na tworzenie się i kostnienie zdrowego szkieletu rozwijającego się płodu, rosnących źrebiąt i młodych koni oraz stanowi doskonałą ochronę aparatu ruchu matki. Klacze, które przyjmowały ten preparat mają zdrowe, silne i prawidłowo rozwinięte źrebięta. Współczynnik Ca:P w jednej dawce nie powinien być nigdy mniejszy od 1:1 i nie wyższy od 3:1 - w Mineralpony® Baby wynosi on 2,5:1.

 

Wskazania: 

- w przypadku demineralizacji szkieletu klaczy 

- w bólach kręgosłupa - osteoporoza u klaczy 

- dla prawidłowego wzrostu szkieletu źrebiąt, młodych koni i klaczy 

- przy zbyt małym lub nadmiernym wzroście wywołanym nieprawidłowym zmineralizowaniem kośćca, w przypadku obrzęków kończyn

 

Peptydy kolagenoweCHP (Collagen Hydrolysate Peptides) są niezbędnym składnikiem dla wzrostu i rozwoju kości, ścięgien, więzadeł, kopyt i chrząstek stawowych. Kolagen wiąże w kościach substancje mineralne. Im więcej w kościach jest mineralizowanego kolagenu tym kość jest twardsza, wytrzymalsza i silniejsza. 

 

Wapń, fosfor i magnez są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i utrzymania zdrowych, mocnych tkanek. Kości, zwłaszcza u młodych i pracujących koni, mają bardzo duże zapotrzebowanie na te minerały. Magnez jest również niezbędny dla poprawnego funkcjonowania i aktywności większości enzymów i dla poprawnego funkcjonowania systemu nerwowego, układu kostno-mięśniowego i mięśnia sercowego. Poziom tych minerałów jest niezwykle istotny podczas dużego wysiłku fizycznego. Niedostateczne przyjmowanie i naruszenie fizjologicznego poziomu tych minerałów w organizmie powoduje zaburzenia metabolizmu i ogólne wyczerpanie organizmu. Fizjologiczny poziom tych minerałów dostarczany w Mineralpony® Baby w proporcjach 2,5 : 1 : 1,2 odpowiada potrzebom rozwijającego się organizmu źrebiąt i młodych koni. Mineralpony® Baby zawiera źródło łatwo rozpuszczalnego i przyswajalnego wapnia w postaci chlorku wapnia

 

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich tkanek organizmu. Działa jako antyutleniacz, wzmaga funkcje immunologicznej odporności organizmu i przyspiesza procesy regeneracji. 

 

Selen i witamina E mają pozytywny wpływ na procesy reprodukcji i płodność. Selen wspiera poprawny rozwój i funkcje mięśni. Ogromną rolę odgrywa również w rozwoju macicy klaczy. Zdolność przenikania tych substancji przez ścianki łożyska w przypadku podawania bezpośrednio zapłodnionej klaczy zapewnia odpowiednie odżywienie płodu. Niedostatek tych substancji w rozwoju płodu powoduje słabe funkcjonowanie i rozwój mięśni, ataksje, widoczne paraliże, niepoprawne lub utrudnione ssanie z wymion matki. 

 

Jod jest niezastąpiony w procesie wydzielania hormonalnego gruczołu tarczycy, który zapewnia poprawny rozwój fizyczny i psychiczny, poprawne reakcje i czynność układu nerwowego, tkanki mięśniowej i sprawny metabolizm energetyczny. Jod jest niezastąpionym pierwiastkiem w rozwoju płodu i jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania centralnego układu nerwowego. Przy niedostatku jodu rodzi się mało żywotne źrebię, z dużymi problemami wzrostowymi, konie mają niskiej jakości sierść, mogą pojawić się również opuchlizny.

 

Skład w dziennej dawce 70 g: peptydy kolagenowe CHP 12740 mg, wapń 10500 mg, fosfor 4060 mg, magnez 5110 mg, sód 3010 mg, jod 700 µg, selen 350 µg, prowitamina A (beta - karoten) 1400 µg, witamina C 462 mg, witamina E 350 mg

 

Gwarantowana analiza w 1 kg: peptydy kolagenowe CHP 182000 mg, wapń 150000 mg, fosfor 58000 mg, magnez 73000 mg, sód 43000 mg, jod 10000 µg, selen 5000 µg, prowitamina A (beta - karoten) 20000 µg, witamina C 6600 mg, witamina E 5000 mg

 

Gwarantowany skład w 1 kg: wilgotność 10%, związki azotu - białka 180 g, popiół 690 g

 

Skład: chlorek wapnia, dihydrofosforan sodu, hydrolizowana żelatyna kolagenowa, tlenek magnezu, witamina E, witamina C, beta - karoten, jodek potasu, selenometionina, naturalny aromat 

 

Dawkowanie: Podawać codziennie jako uzupełnienie dziennego zapotrzebowania na witaminy, minerały, aminokwasy i peptydy potrzebne do poprawnego odżywienia i metabolizmu tkanek całego aparatu ruchu zapłodnionych i karmiących klaczy, źrebiąt i młodych koni. 

 

waga konia w kg

dzienna dawka

wskazówki stosowania

dzienna dawka na 200 kg

70 - 140 g

130 - 260 ml

dzienna dawka na 300 kg

100 - 200 g

190 - 380 ml

dzienna dawka na 400 kg

130 - 260 g

250 - 500 ml

dzienna dawka na 500 kg

140 - 350 g

270 - 665 ml


Klacze: codziennie od drugiej połowy ciąży, przez cały okres laktacji i 1 miesiąc po jego zakończeniu.
Źrebięta: codziennie po odstawieniu od mleka matki aż do całkowitego skostnienia szkieletu (koniec wzrostu).
UWAGA: preparat należy podawać zwilżony, gdyż podczas rozpuszczania go w organizmie (w ślinie lub w wodzie) dochodzi do uwolnienia się energii cieplnej co może wpłynąć negatywnie na przyswajanie preparatu. Jeśli w związku z podawaniem preparatu pojawią się luźne odchody należy obniżyć dawkę aż do momentu powrotu odchodów do normalnej konsystencji a następnie zwiększać dawki stopniowo aż do osiągnięcia pożądanego poziomu. 

UWAGA! Nie zawiera żadnych substancji uważanych za doping. Podawanie preparatu jest bezpieczne i nieograniczone podczas całego okresu przygotowań do zawodów, w trakcie i po zawodach.

ORLING® Info

Kolagen stanowi 30% wszystkich białek w organizmie. Substancje mineralne w kościach wiążą się z kolagenem. Aby substancje mineralne mogły się związać z kolagenem najpierw wapń i jego najbardziej przyswajalna forma muszą zostać wchłonięte.

Wapń wiąże się z kolagenem w kościach. Aby mogła zajść pożądana reakcja wiązania wapnia w kościach należy dostarczyć odpowiednie źródło wapnia. Obecnie na rynku jest wiele preparatów zawierających wapń organiczny lub nieorganiczny.

Właściwości fizyko - chemiczne tych preparatów stanowią o ich właściwościach biologicznych tj. wchłaniania i wykorzystania. Najważniejszą z nich jest rozpuszczalność w wodzie. Fundamentalnym rozpuszczalnikiem dla większości występujących w organizmie substancji, w szczególności substancji mineralnych jest woda.

Ogólnie można powiedzieć, iż substancje najlepiej rozpuszczalne w wodzie będą najlepiej wchłaniane i wykorzystane w organizmie konia.

Niektóre substancje, szczególnie nierozpuszczalne w wodzie, rozpuszczają się w kwasach. W zwierzęcym żołądku, kwas chlorowodorowy występuje w różnym stężeniu, odczytywanym jako współczynnik pH. Im niższe pH, tym wyższa jest zawartość kwasu chlorowodorowego w soku żołądkowym i tym lepsze jest wykorzystanie substancji rozpuszczalnych w kwasach (np. węglan wapnia). U zwierząt mięsożernych ilość tego kwasu jest dużo wyższa niż u wszystkożernych, u zwierząt roślinożernych stężenie kwasu chlorowodorowego jest najniższe.

U koni pH jest neutralne do lekko zasadowego tj. 5,6 - 8,3. Granice te wyznaczają rozpuszczalność i wchłanianie substancji rozpuszczalnych w kwasach. Substancje rozpuszczalne w wodzie, w przeciwieństwie do substancji rozpuszczalnych w kwasach, są dużo łatwiej przyswajalne w końskim organizmie.

Nierozpuszczony w wodzie wapń zostanie wydalony z organizmu końskiego bez użytku. Zasady rozpuszczalności określone dla wapnia są również prawdą dla innych minerałów tj. fosfor, żelazo, cynk, miedź itd.

Przykład rozpuszczalności i przyswajalności węglanu wapnia, który jest najczęściej stosowanym źródłem wapnia w preparatach obecnie oferowanych na rynku.

1) wapń jest dostarczony do organizmu w powszechnie stosowanej formie węglanu wapnia CaCO3

2) następuje jego rozpuszczenie w środowisku kwasowym kwasu chlorowodorowego w żołądku - pod warunkiem, że w soku żołądkowym jest odpowiednia koncentracja tego kwasu tj. wskaźnik pH soku żołądkowego wynosi 1,5 - 2 (takie pH nigdy u koni nie występuje!)

CaCO3 + 2HCl ------> CaCl2 + H2CO3

wynikiem reakcji jest wapń w formie chlorku wapnia CaCl2

3) chlorek wapnia dalej dysocjuje do Ca2+ + 2Cl-

4) wapń jest wówczas wchłonięty jako zjonizowany Ca2+ lub związany z proteinami

WYJAŚNIENIE: Wskaźnik treści żołądkowej pH u konia w żołądku, dwunastnicy, jelitach i okrężnicy mieści się między pH 5,6 a 8,3 (Mayer and Landes, 1994). To jest naturalne lub lekko zasadowe pH, podobne do środowiska wodnego, którego pH wynosi równe 7. Naturalne lub lekko zasadowe środowisko w soku żołądkowym koni jest niezbędne do zapewnienia aktywności trawiennej enzymów. Jest to przyczyna nierozpuszczalności węglanu wapnia (i innych źródeł wapnia słabo rozpuszczalnego lub nierozpuszczalnego w wodzie) w soku żołądkowym koni - te źródła wapnia nie zostaną wchłonięte przez organizm konia, nie wesprą procesu kształtowania się szkieletu i nie zapewnią poprawy procesów metabolicznych u koni! Przy podawaniu jakichkolwiek źródeł wapnia i substancji mineralnych musi być pewność, iż są one rozpuszczalne w wodzie o wskaźniku pH 7 i w temperaturze 25 stopni C, dzięki czemu zostaną wchłonięte, przyswojone i wykorzystane w przewodzie pokarmowym koni.

Rozpuszczalność różnych źródeł wapnia w temperaturze 25 stopni C:

 

węglan wapnia

mniej niż 0,1 g / litr wody

fosfor wapnia

mniej niż 0,1 g / litr wody

cytrynian wapnia

0,2 g / litr wody

glukonian wapnia

3,5 g / litr wody

mleczan wapnia

12,0 g / litr wody

laktoglukonian wapnia

45,0 g / litr wody

chlorek wapnia

740,0 g / litr wody

 

 

MineralPony® Baby i MineralPony® Senior są jedynymi dodatkami żywieniowymi zawierającymi łatwo rozpuszczalny w wodzie, przyswajalny i użyteczny chlorek wapnia, w kombinacji z peptydami kolagenowymi CHP, które stymulują aktywność komórek kostnych do tworzenia się nowych komórek, w których zostaną związane minerały tj. wapń, magnez i fosfor. Wybór źródeł substancji mineralnych i pierwiastków śladowych w preparatach firmy ORLING® jest zawsze podyktowany przyswajalnością tych źródeł przez organizm.


 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.