• Żeń-szeń Poleski, 20g

Symbol: 70016
Brak towaru
20.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 14.99
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 14.99
Paczkomaty pobranie 19.99
kurier DPD 21.99
kurier DPD pobranie 24.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.3 kg
Zostaw telefon

Żeń-szeń Poleski 

zen szen

Nalewka z pięciornika kurze ziele 

Żeń-szeń Poleski sporządzany z pięciornika kurze ziele to tradycyjna nalewka lecznicza przygotowywana na Polesiu od wielu pokoleń.Oferowany produkt nie zawiera alkoholu. Alkohol należy dodać we własnym zakresie.

Kłącza pięciornika kurze ziele zostały zebrane ręcznie w ich naturalnym środowisku na Polesiu w okresie jesieni - po odrzuceniu przez roślinę części łodygi.

Kłącze pięciornika kurze ziele działa przeciwzapalne, przeciwbiegunkowo i bakteriostatycznie. Pomaga przy niestrawności, zatruciach pokarmowych, biegunkach, wstrzymuje wzrost i namnażanie się drobnoustrojów w organizmie1

Składniki:

  • kłącze pięciornika kurze ziele (Potentilla erecta L.)

 

Przepis na nalewkę

W celu przygotowania nalewki należy zalać do pełna 20 g korzenia wódką i odstawić na miesiąc. 

Nalewki nie powinny stosować kobiety w ciąży, nie należy jej przedawkowywać ani stosować dłużej niż kilka tygodni bez przerwy. Przed zażyciem zaleca się konsultacje z lekarzem.

Waga netto: 20 g

 

Wyrób nie jest lekiem. Nie leczy. Powstał ze składników naturalnych. Zawartość witamin, mikroelementów czy innych substancji odpowiada naturalnym proporcjom występującym w dziko rosnącej roślinie. 

Zioła, warzywa i owoce posiadają w swoim składzie szereg witamin i mikroelementów, znanych i uznanych od stuleci, które wpływają korzystnie na organizm
i zachodzące w nim procesy fizjologiczne. Niektórym wprost przypisuje się właściwości lecznicze. Jednakże obecnie obowiązujące ustawodawstwo zabrania przedstawiania najbardziej naturalnych środków spożywczych jako posiadających właściwości prozdrowotne. Przepisy w tym zakresie są wewnętrznie sprzeczne,
a służby Głównego Inspektora Sanitarnego (Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne) stosują najbardziej rygorystyczną wykładnię, która spowodować może wkrótce, że sprzedawanie ziół, owoców i warzyw, a więc najbardziej naturalnych składników żywnościowych będzie możliwe, ale bez informowania o ich właściwościach. Dla przykładu będzie może sprzedawać czosnek, ale zabronione będzie informowanie, że jest naturalnym antybiotykiem i wspomaga organizm w przeziębieniach i zapaleniu gardła.

 


doc. Dr hab. Barbara Kuźnicka, mgr Maria Dziak, Zioła i ich stosowanie, Wydanie IV, Warszawa, 1987, 125Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.